Vefa İbrahim Aracı istifa etti

Kocaeli Kırım Tatarlarrı Derneği başkanlığını yürüten Vefa İbrahim Aracı görevden ayrıldı. Yerine kardeşi Zümran Aracı seçildi.

25 Eylül 2016 Pazar günü Kocaeli Kırım Tatarları dernek binasında yapılan olağan genel kurula Kocaeli’den yaşayan Kırım Tatarları ve basın yoğu ilgi gösterdi.

318 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu genel kurulun divan başkanlığı İzzet Yüksel Başar gerçekleştirirken katipliklerini ise İhsan Özsoy ile Emre Tokel üstlendi. Derneğin kurucu başkanı olan ve yaklaşık 11 yıldır görevini devam ettiren Vefa İbrahim Aracı, başkan adayı olmadı. Tek başkan adayı ise Vefa İbrahim Aracı’nın kız kardeşi Zümran Aracı oldu. Zümran Aracı, listesinde Vefa İbrahim Aracı’ya da yer verdi.

Vefa İbrahim Aracı konuşmasının devamında, “Yaklaşık 11 yıldır derneğimizin başkanlığını yapıyorum. Bu süre zarfında tam 501 resmi yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdik. Aktif bir dernek olduk. Fakat ben yeni dönemde başkan adayı değilim. Bu dernek Vefa İbrahim Aracı’nın tekelinde değildir. Biz özellikle bu tip derneklerde kurucu başkanların seçilemediği zaman derneği batırıp gittiğini gördük. Bizim derneğimizde böyle bir şey olmayacak” ifadelerini kullandı

Yeni yönetim şu isimlerden oluştu:

1- Vefa İbrahim ARACI
2- Zahit OĞURLU
3- Zümran ARACI
4- Vedat DOĞUSEL
5- İzzet TOPLU
6- Cavidan TOPLU
7- Seyhan TONGUÇ
8- Can ÖZGÜLENÇ
9- Vedat BİNBİR
10- Emre TOKEL
11- Erdem ÖZEN
12- Erhan UĞUR
13- Nermin ÖZŞEKER

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir