Başkonsolos Vasyl Bodnar veda turuna çıktı

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Vasyl Bodnar’ın görev süresinin dolduğu belirtildi. Başkonsolos Bodnar son iki haftadır veda turu düzenlerken 10 Ocak 2017 tarihinde de İstanbul’dan ayrılacağı ifade edildi. Bodnar’ın yerine gelecek ismin henüz belli olmadığı kaydedildi.

Bodnar veda turu kapsamında; İstanbul Valisi Vasip Şahin, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu, İstanbul Kırım Türkleri Derneği Başkanı Celal İçten’i ziyaret etti.

Vasyl Bodnar kimdir?

Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu Vasyl Bodnar kimdir? Vasyl Bodnar kaç yıl konsolos olarak çalışmıştır. Vasyl Bodnar’ın biyografisi aşağıda yer almaktadır.

Vasyl Bodnar (Vasıl Bodnar) , 2015 yılından bu yana Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosluğu görevinde bulunmaktadır. 20 Eylül 1976 tarihinde Ukrayna’nın Ternopil kentine bağlı Kozivskıy ilçesinin Olesıne köyünde doğmuştur.

1998 yılında Lviv Milli Üniversites Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuştur. Daha sonra ise Hollanda Clingendael Uluslararası İlişkiler Enstitüsünde bir yıl eğitim görmüştür. Burada Avrupa Entegrasyonu konusunda ihtisas yapmıştır.

Eğitimine Lviv Üniversitesi’nde yeniden başlayan Bodnar, 2003 yılında Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir.

Ukayna Dışişleri Bakanlığı’nda 1998 yılında çalışmaya başlayan Bodnar, sırasıyla şu görevlerde bulunmuştur:

1998-2000 yılları arasında Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın Balkan Ülkeleri departmanında Ataşe ve Üçüncü kâtip, 2000-2004 yılları arasında Ukrayna’nın Rusya Büyükelçiliği’nde Üçüncü ve İkinci kâtip, 2004-2006 yılları arasında Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’nın Türkiye ve Güney Kafkasya Dairesi Başkan Vekili, 2006-2010 yılları arasında Ukrayna’nın Polonya Büyükelçiliği’nde Başkâtip ve Müsteşar, 2010-2012 yılları arasında Ukrayna Dışişleri Bakanlığı’ında Üçüncü Bölgesel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı, 2013-2015 yılları arasında Ukrayna’nın Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği’nde Elçi-Müsteşar, 2015 Mayıs’ında Ukrayna’nın İstanbul Başkonsolosu olarak atanmıştır. Yaklaşık iki yıldır İstanbul Başkonsolosu olarak görevde kalan Bodnar, veda ziyaretleri yapmaktadır.

İyi derecede İngilizce, Lehçe Rusça, Türkçe bilen Bodnar, evli ve üç çocuk babasıdır.

vasyl-bodnar1

Ukrayna İstanbul Başkonsolosu Vasyl Bodnar’ın Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e veda ziyaretinden…

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir