Ukrayna’ya kaçan Rus muhalif Kiev’de öldürüldü

Eski Rus milletvekili Denis Voronenkov, Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bir otel girişinde vurularak öldürüldü. Saldırıda 2 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’de eski bir Rus milletvekili öldürüldü. Olayda Voronenkov’un koruması dahil, iki kişinin yaralandığı bildirildi.

Geçen sonbaharda şarkıcı eşi Maria Maksakova ile birlikte Ukrayna’ya taşınan Voronenkov, bu ülke vatandaşlığına geçmişti

RUSYA’DA ARANIYORDU

AFP, Voronenkov’un Rusya’da yolsuzluk iddiasıyla arandığını bildirdi.Rus güvenlik servislerinin kendisini rahat bırakmayacağı endişesiyle Ukrayna’ya gitmek zorunda kaldığını savunan Voronenkov, Rusya vatandaşlığından da ayrılmıştı.

Ukrayna’nın başkenti Kiev’in merkezinde, Rusya Devlet Duması’nın eski milletvekili Denis Voronenkov’u öldüren saldırganın öldüğü açıklandı. Ukrayna İçişleri Bakanı Anton Geraşenko, Voronenkov’un katilin Ukrayna vatandaşı olduğunu bildirdi.

Kiev’in merkezinde düzenlediği silahlı saldırıda eski Rus milletvekili Denis Voronenkov’u öldüren katilin hastanede hayatını kaybettiği belirtildi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir