Ukrayna’da habersiz operasyon yapan polisler birbirini vurdu

Ukrayna‘nın başkenti Kiev’de hırsızlık çetesine yönelik operasyona giden özel tim ile asayiş şubeden polisler arasında yanlışlıkla çatışma çıktı. Çatışmada 5 polis hayatını kaybetti.

Ukrayna İçişleri Bakanlığı danışmanı ve milletvekili Anton Geraşenko’nun sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya göre, polis Kiev ve civarındaki bölgede hırsızlık yapan bir çeteyi çökertmek için plan hazırladı.

YANLIŞLIKLA ÇATIŞMA ÇIKTI

Ukrayna’nın başkenti Kiev yakınlarında bir köyde hırsızlık çetesini çökertmek isteyen birbirinden habersiz iki polis grubu arasında yanlışlıkla çıkan çatışmada beş polisin öldüğü bildirildi.

POLİS, POLİSİ GÖZALTINA ALDI

Operasyon öncesi yan evin alarm sisteminin çalışması üzerine olay yerine gelen asayiş şubeden başka polisler ise inşaat halindeki binada bulunan iki polisi şüpheli zannederek gözaltına aldı.

Hırsızlık çetesine yönelik operasyon için haber bekleyen özel tim ekipleri ise operasyon yerine geldiğinde iki sivil polisin minibüse alındığını görünce, bunların çete mensuplarınca ele geçirildiğini sandı.

5 POLİS HAYATINI KAYBETTİ

Bunun üzerine özel timle asayiş şubeden polisler arasında başlayan çatışmada biri özel timden beş polis hayatını kaybetti.

Hırsızlık şüphelisi üç kişi ise Kiev’e kaçarken yakalandı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir