Türkiye Kırım’da garantör devlet olsun

Darwin’in evrim teorisini çürüten onlarca kitabın yazarı ve Bilim Araştırma Vakfı’nın fahri Başkanı Adnan Oktar, Kırım’ın kontrolünün Türkiye ve Rusya’da olması gerektiğini savundu.

Oktar, A9 TV’deki röportajında, Türkiye’nin Kırım’da garantör ülke olması gerektiğini söyledi. Öte yandan tarihte Kırım’a Türkiye ve Rusya’nın hakim olduğu bu nedenle de günümüzde de söz konusu bu iki ülkenin hak sahibi olabileceğini savundu. Oktar, “Kırım, Türkiye ile Rusya’nın garantörlüğünde bağımsız bir ülke olsun” dedi.

Oktar, A9 TV’ye verdiği röportajda şunları söyledi:

“RUSYA VE TÜRKİYE KIRIM’IN GÜVENLİĞİNİ SAĞLASIN”

Oktar, “Tayyip Hocam’dan (Cumhurbaşkanı Erdoğan) bir ricam var. Kırım konusunda politikamızı değiştirelim. Rusya ile ittifak edem. Kırım’ın kontrolü Türkiye ve Rusya’da olsun. Rahat rahat gidelim. Türk yurdu, Osmanlı usulünde oraları ihya edelim. Rus kardeşlerimiz de rahat rahat gidip gelsinler. Askeri yönden Rusya ve Türkiye Kırım’ın güvenliğini sağlasın. Ukrayna bu işe girmesin bence. Çünkü alakası yok Ukrayna’nın. Anlaşmalarla Türkiye  ve Rusya sorıumlu. Ukrayna sonradan müdahil olmuştur.”

adnan oktar

“UKRAYNA’NIN KIRIM’LA ALAKASI YOK”

Oktar, “Osmanlı döneminde yapılan Aynalıkavak Anlaşması var, Küçük Kaynarca Anlaşması var. Biz bu iki anlaşmayı da Rusya ile birlikte yaptık. Ukrayna’nın alakası yok. Türkiye ve Rusya Karadeniz’i ihya etsin. Oranın (Kırım) sorumluluğunu Türkiye ve Rusya alsın. Ve güzel bir kardeşlik ortamı meydana getirelim. Ukrayna’yı dışlayalım demiyorum. Ama alakasız, yani Kırım’la bir bağlantısı yok Ukrayna’nın.”

“TÜRKİYE İLE RUSYA BİRLEŞSİN”

Oktar, “Türkiye ile Rusya birleşsin. Kırım’ın bütününde güvenli bölge oluşturalım. Rahat rahat Kırım’a gidip gelelim. Rusya da bulunsun orada, Türkiye de. Türk askeri de bulunsun. Rusya istiyorsa askeri bir üs kursun. Bu Ukrayna’nın bölünmesi anlamına gelmiyor. Ukrayna’nın Kırım’la alakası yok çünkü. Kırım ayrı bir ülke. Yani Ukrayna’yı bölmüş olmuyoruz. Güvenli bölgeyi Türkiye ve Rusya oluştursun. Dolayısıyla Kırım, Türkiye ile Rusya’nın garantörlüğünde bağımsız bir ülke olsun.”

A9 TV’deki konuşma

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir