Sosyolog Akkır: FETÖ ile mücadele sonuna kadar sürdürülmelidir

Sosyolog Dr. Ramazan Akkır, “15 Temmuz bu ülke için bir milattır bu ülkenin yeniden vatan oluşudur. Türkiye, üst aklın taşeronu olan FETÖ ile mücadelesini sonuna kadar sürdürmelidir”  dedi.

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı’nın (TÜRGEV) davetlisi olarak Rize ve Artvin’de  “Darbe Anatomisi” başlıklı konferans veren sosyolog Dr. Ramazan Akkır, 15 Temmuz FETÖ’nün hain darbe girişimine ve geçmişte yaşanan darbelere dikkat çekti.

TÜRGEV’e bağlı Rize Fevziye Nuroğlu Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdu ile Artvin Nedime Lütfiye Günal Yüksek Öğretim Kız Öğrenci Yurdu’nda gerçekleştirilen konferanslara çok sayıda öğrenci katıldı.

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi ekseninde “Darbe Anatomisi” başlıklı konferansta konuşan Dr. Akkır, “15 Temmuz’da yaşananlar bir darbe girişiminden öte darbe görünümlü işgal girişimidir. Dış destekli Fethullahçı cunta tarafından icra edilen bu girişim, halkın direnişi ve Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın liderliği sayesinde önlenmiştir. Türkiye neredeyse her 10 yılda bir darbeye maruz kalmıştır. Her darbe ile ekonomik, toplumsal ve siyasal sermaye heba edilmiştir. Yaşanan darbeler ve darbe girişimleri hem ülkenin geleceğini dinamitlemiş hem de bireysel hayatlarımızı sakatlamıştır.  Bu ülke artık darbe geçmişi ile yüzleşmeli ve orduya sızmaya çalışan farklı ideolojilere bağlı cuntalara izin vermemelidir. Türkiye, üst aklın taşeronu olan FETÖ ile mücadelesini sonuna kadar sürdürmelidir”  diye konuştu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir