Saadet Partisi Kongreye gidiyor

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulunun verdiği karara göre, partinin genel başkan adayı Temel Karamollaoğlu olarak açıklandı.

30 Ekim 2016 tarihinde Saadet Partisi’nin tek liste ile gideceği kurultayda mevcut genel başkan Mustafa Kamalak aday olmayacağı ve Temel Karamollaoğlu’nu aday olarak belirlendiği açıklandı.

İşte o açıklama

SAADET PARTİSİ

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU KARAR

Saadet Partimiz, “Çelikleşme” ve“Yeni Hamle” he­deflerini güden 6. Olağan Büyük Kongresini 30 Ekim 2016 tarihinde yapmayı kararlaştır­mıştır.

Cenab-ı Allah’tan bu kongremizin Türki­ye’nin ve bütün insanlığın kurtuluşuna ve­sile olmasını diliyoruz.

Bu Kongre münasebetiyle “Yüksek İsti­şare Kurulumuz”:

1)   21 Ekim Cuma günü yaptığı toplantıda 6.Olağan Büyük Kongreye tek liste ile girilmesi kararını almıştı.

2)   Öncelikle 5 yıldan beri partimiz genel başkanlığını yürüten Genel Başkanımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Kamalakbeyefendiye camiamız ve milletimiz adına teşekkür etmeyi önemli bir görev ve vecibe saymaktadır.

3)    Kurulumuzca, yapılacak kongreye yeni bir genel başkan adayı ile gidilmesi uygun görülmüştür. Bu sebepten dolayı Büyük Kongremiz; yeni bir Genel Başkan, Genel İdare Kurulu ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerini seçme görevini sahip olduğu yüksek şuur ve sadakatle ifa edecektir. Büyük Kongremizin men­suplarının bu görevleri milletimiz için en başarılı bir şekilde yerine geti­receğinden emin bulunuyoruz.

4)    Yüksek İstişare Kurulumuz yapılan geniş istişarelerden sonra bugün yaptığı toplantıda da:

Saadet Partisi’nin en kısa zamanda en büyük parti olmasını temin için gereken bütün “Çelikleşme” ve “Yeni Hamle” çalışmalarını planlı ve programlı bir şekilde yapmak hususlarında elinden gelen gayreti göste­receği inancıyla yeni Genel Başkan olarak, Genel Baş­kan Yardımcısı Temel KARAMOLLAOĞLU beyin uygun olacağını kararlaştırmıştır.

Bu kararımızı, muhterem parti mensuplarımıza ve kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir