Rusya’da 92 kişiyi taşıyan askeri uçak düştü

Rusya’da 92 kişiyi taşıyan askeri uçak düştü

Rusya’da 92 kişiyi taşıyan Rus Savunma Bakanlığı’na ait uçak Karadeniz’e düştü. Düşen Rus uçağının Noel için Suriye’nin Lazkiye kentine gittiği belirtildi. Uçağın enkazı Soçi sahiline yakın bir alanda bulundu. Rusya Savunma Bakanlığı kazada kurtulan olmadığını duyurdu. Uçakta Kızıl Ordu Korosu’ndan 64 kişi bulunuyordu.

Suriye’ye gitmek üzere havalandıktan sonra Soçi açıklarında düşen Tu-154 uçağında hayatını kaybedenlerin akraba, yakınlarıyla mesai arkadaşlarına taziye mesajı gönderen Medvedev, “Trajedinin nedenleri titizlikle araştırılacak. Trajedinin etkilediği herkese gereken yardım sunulacak” ifadelerini kullandı.

Milli Yas İlan Edildi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Karadeniz’de yaşanan uçak kazası nedeniyle 26 Aralık’ta yas ilan edildiğini açıkladı.

92 kişiyi taşıyan Rus uçağı Karadeniz’de düştü Rus lider, Suriye’ye gitmek üzere havalandıktan sonra Soçi açıklarında düşen Tu-154 kazasının nedenlerinin titizlikle soruşturulacağını ve hayatını kaybedenlerin ailelerine yardım sunulması için her şeyin yapılacağını vurguladı.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir