Ramazan Akkır TUYAP’ta yeni kitabını imzaladı

Sosyolog Dr. Ramazan Akkır, 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuar’ında okurlarıyla buluştu.

Dr. Akkır, AZ Yayınlarından çıkan “17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a FETÖ” kitabını okurları imzaladı. Dr. Akkır, “17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a FETÖ” kitabında; Türkiye’nin, yakın tarihinden bu yana, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimine kadarki siyasi portresini ve bu sürecin “altyazı”larını, analiz ederek sunuyor.

Fethullah Gülen’in amacından, Türkiye’nin “yeniden vatan” oluşuna giden yolda, ülke olarak:  “Otoritenin mi yoksa demokratik olgunluk şemsiyesinin mi altındayız?” “17 Aralık’ta asıl ne oldu?” ve “15 Temmuz gecesi yaşananların gerçek anlamı nedir?” gibi soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

RAMAZAN AKKIR KİMDİR?

1979 yılında Muğla/Köyceğiz’de doğan Ramazan Akkır, 2003’te Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2007 yılında “Türkiye’de Din ve Muhafazakârlık: Turgut Özal Örneği” adlı teziyle, Çukurova Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını, 2016’da da “Cumhuriyet Halk Partisi’nin Din Politikaları ve Kendi Tabanının Bakışı” adlı teziyle, Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktorasını tamamladı.

Bir dönem Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı’nın da metin yazarlığı yapan Akkır, Yeni Şafak, Star, Radikal, Millî Gazete gibi farklı yayın organlarında yazılar yazdı. 2010 yılından itibaren Milat gazetesinde köşe yazarlığı yapan Akkır’ın, “Türkiye’de Muhafazakârlık” ve “17-25 Aralık’tan 15 Temmuz’a FETÖ” adıyla yayımlanmış iki kitabı bulunmaktadır.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir