Putin’den IŞİD’in öldürdüğü polise kahramanlık madalyası

 

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’ya bağlı Dağıstan’da IŞİD’li militanlar tarafından öldürülen polis teğmen Magomed Nurbagandov’a ‘Rusya Kahramanı’ madalyası verdi.

Geçtiğimiz ay Rus emniyetinde komiser olarak çalışan Magomed Nurbagandov, Dağıstan’daki Sergokale köyü yakınlarında ormanda akrabalarıyla piknik yaparken kendilerini IŞİD’in bölgedeki üyeleri olarak tanıtan militanlar esir alındıktan sonra öldürüldü.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Kremlin’de düzenlenen bir törenle, Dağıstan’da IŞİD’li militanlarca öldürülen polis Magomed Nurbaganov’a ‘Rusya Kahramanı’ madalyası verdi. Madalyayı polisin anne ve babasına teslim eden Putin şu ifadeleri kullandı: “Saygıdeğer Nurbagand Magomedoviç ve Saygıdeğer Kumsiyat Abduragimovna, gerçek bir erkek ve asker yetiştirmişsiniz. Rusya size bunun için müteşekkir. Hepimizin hayatı er geç sona erecek. Bu tartışılmaz, önemli olan nasıl yaşadığımız ve öldüğümüz. Oğlunuz bize bir polisin göstermesi gereken onurlu davranışı gösterdi. Ülkemiz, oğlunuzun bu davranışından dolayı minnettar.”

Nurbagandov’un bir akrabasını öldüren militanlar, esir aldıkları Nurbagonov’dan kameralar önünde sorulara cevap vermesi ve meslektaşlarına görevi bırakmalarını söylemesini istiyor. Nurbagandov’un buna karşılık kameraya bakıp kullandığı “Göreve devam edin kardeşlerim!” ifadelerini kullandıktan sonra teröristlerce öldürülüyor.

İşte Nurbagandov’un IŞİD militanlarına kafa tuttuğu ve son nefesini verdiği anlar

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir