Putin, Kırım’ı Rusya’ya bağlayacak köprüyü ziyaret etti

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırım’ı Rusya’ya bağlayacak köprüyü ziyaret etti. Kırım’la Krasnodar krayını birbirine bağlayacak olan Kerç Boğazı’na yapılan köprünün inşaatını inceleyen Putin’e Başbakan Dmitriy Medvedev de eşlik etti.

Putin köprü ziyareti sırasında, Rusya’nın Kırım ve Krasnodar bölgelerinin ekonomik kalkınmasını canlandıracak bu projenin önemine değindi.

kerc-bogazi

Kırım’ı Rusya’ya birleştirecek, hem demiryolu hem karayolu taşımacılığının yapılacağı birleşik köprünün karayolu kısmının 2018 sonlarına kadar, demiryolu kısmının ise 2019’da açılması bekleniyor.

Kırım ve Rusya arası ulaşım sistemine büyük katkı sağlayacak köprü inşaatının çok önemli bir proje olduğunu söyleyen Putin, Başbakan Dmitriy Medvedev’den de çalışmaları dikkatli biçimde takip etmesini istedi.

Kerç Boğazı’da, Kırım’ı Rusya’ya birleştirecek, hem demiryolu hem karayolu taşımacılığının yapılacağı birleşik köprünün karayolu kısmının 2018 sonlarına kadar, demiryolu kısmının ise 2019’da hizmete açılması bekleniyor.

putin-kerc putin-kerc3

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir