Kırım Cumhurbaşkanı Aksenov, Duma’ya seçilecek mi

Kırım Cumhurbaşkanı Sergey Aksenov’un yarınki seçimler sonrası Kırım Cumhurbaşkanlığını veya Duma milletvekilliğini mi seçeceği merak konusu oldu.

Yarın yapılacak Rusya Federasyonu yedinci dönem seçimlerinde Rusya Federasyonu Devletbaşkanı Putin’in partisi olan Ediniya Rosiya ( Birleşik Rusya ) partisinden Kırım’dan 1. sıra adayı olan Aksenov’un Duma’ya seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Merak edilen konu olarak Aksenov’un Kırım Cumhurbaşkanlığı ve Duma milletvekilliği arasında seçim yapmak zorunda olması. Birçok kişinin merak ettiği bu soruyu Aksenov “Kırım24” televizyon kanalına verdiği röportajda cevaplandırdı.

Aksenov, siyasi kadroların Putin tarafında belirlendiğini kendisininde başkana bağlı olduğunu belirterek Putin’in kendisine Duma’da bir görev verilmediğini fakat Kırım Cumhuriyetindeki problemleri çözmek için görevlendirildiğini belirtti

Aksenov, ayrıca Duma seçimlerinde 19 bölge başkanının seçimde Ediniya Rosiya ( Birleşik Rusya ) partisinin ilk sırasında yer aldığını belirterek amacın partiye destek olduğunu amacının Kırım’a Kırım’da hizmet etmek olduğunu bu sebeple Moskova’ya gitmek gibi bir planı olmadığının altını çizdi.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir