9 ocak 2017 İstanbul’da liseler tatil edildi mi? Yarın hangi şehirde okullar tatil! İstanbul Valisi’nden tatil açıklaması

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yapışı okulları tatil ettirdi. Birçok şehirde okullar tatil edildi. İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul Valisi Vasip Şahin tatille ilgili ne dedi. Zonguldak’ta kar yağışından dolayı okullar tatil edildi. Öte yandan Çanakkale’nin birçok ilçesinde okullar tatil edildi. Bu ilçeler haberimizde yer almaktadır. Bursa’da okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili Valilik’ten yapılan açıklama… İstanbul’da 9 Ocak Pazartesi okullar tatil edildi mi. İstanbul’un hangi ilçelerinde okullar tatil edildi. İstanbul Anadolu yakası okullar tatil edildi mi? 09.01.2017 hangi okullar tatil. 9 ocak 2017 İstanbul’da liseler tatil edildi mi?

İSTANBUL’DA İLÇE İLÇE KAR YÜKSEKLİĞİ! EN FAZLA ÇATALCA’YA YAĞDI

İstanbul’da Cuma akşamı başlayan kar kentteki günlük hayatı felç etti. Karın yolları kaplamasına hazırlıksız yakalanan belediyeler, ancak bir gün sonra ana arterleri açabildi. İstanbul’da kar yüksekliği bazı ilçelerde 10 cm bazıların da ise 110 cm’yi buldu.

İlçe ilçe kar yükseklikleri şöyle: Arnavutköy’de 60 cm, Kağıthane’de 35 cm, Çatalca’da 110 cm, Büyükçekmece ve Sultangazi’de 60 cm, Başakşehir ve Esenyurt’ta 45 cm, Beykoz ve Sarıyer’de 40 cm, Bahçelievler ve Küçükçekmece’de 25 cm, Ümraniye ve Sancaktepe’de 20 cm, Pendik’te 10 cm, Kadıköy ve Üsküdar’da 15 cm, Kartal ve Tuzla’da ise 10 cm…

ZONGULDAK VALİSİ: TATİLİN KEYFİNİ ÇIKARIN
Zonguldak’ta kar yapışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Tatil açıklamasını Zonguldak Valisi Ali Kaban attığı tweetle duyurdu. Vali “tatilin keyfini çıkarın” dedi.

Vali okulların tatil haberini şöyle duyurdu: “Zonguldak’a güzel bir kar yağıyor. Beklenen oldu sonunda. Yarın okullar tatil. Keyfini çıkarın.”

zongudak-valisi

Yine okulların tatil edilmesiyle ilgili Zonguldak Valiliği’nden de bir açıklama yapıldı. Açıklamada, “İlimiz Merkez bağlı belde ve köyler ile Kozlu ve Kilimli ilçelerinde yaygın, örgün ve özel eğitim kurumlarında okullar yarın 1 gün süreyle tatil edilmiştir. Ayrıca engelli ve hamile kamu görevlilerimiz de 1 gün idari izinlilerdir” ifadeleri yer aldı. Zonguldak’ta 9 Ocak 2017 Pazartesi günü okullar tatil edildi.

BURSA VALİLİĞİ’NDEN “YARIN OKULLAR TATİL Mİ” AÇIKLAMASI

Meteoroloji kaynaklarına göre yarın hava sıcaklığının eksi 10’a düşmesi beklenen Bursa’dan da öğrencilere sevindirici haber geldi. Bursa Valiliği’nden yapılan açıklamada Pazartesi günü yani 9 Ocak Pazartesi günü okulların tatil olacağı ifade edildi.

Bursa Valiliği’nin okulların tatil edilmesiyle ilgili yaptığı açıklama şöyle: “Olumsuz hava şartlarının devam etmesi beklendiğinden, il genelindeki tüm anaokulları, ilk ve ortaokullar ile liselerde 9 Ocak Pazartesi günü bir gün süre ile eğitim ve öğretime ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli personel ile hamile personel idari izinli sayılacaklardır.” Buna göre Bursa’da 9 Ocak Pazartesi günü okullar tatil edildi. Bursa Valiliği okulların yarın, yani 9 Ocak Pazartesi tatil edildiğini açıkladı.

İBB 1347 ARAÇ VE 7 BİN PERSONELLE KAR MESAİSİ YAPIYOR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, iki gündür kenti etkisi altına alan yoğun kar yağışıyla 7 bin personeliyle mücadele ettiğini açıkladı. Yol temizleme çalışmalarında 1347 aracın da kullanıldığı ifade edildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) iki gündür şu çalışmaları yaptı:

-Trafikte bekleyen vatandaşlara çorba ve çay ikramı yapıldı.

-Ana arterlerdeki yollara tuz döküldü.

-9 bölgede 7 bin personlle ve 1347 araçla yol temizleme çalışması yapıldı.

-8 bin 689 toz tuz, 36 ton solisyon kullanıldı.

-723 evsiz vatandaş da Zeytinburnu Spor Kompleksinde misafir ediliyor.

-Metro ve tramvay hatları gün boyu 24 saat kesintisiz hizmet verdi.

-Gece boyu kar küreme ve tuzlama çalışması yapıldı.

-Metro, metrobüse ek seferler konuldu.

KAR TÜM KENTİ ETKİSİ ALTINA ALDI

AKOM’dan yapılan açıklamada: İstanbul’u etkisi altına alan kar fırtınasının Çatalca, Silivri, Büyükçekmece, Avcılar,  Esenyurt, Başakşehir, Arnavutköy, Mahmutbey başta olmak üzere tüm kenti etkisi altına aldığı belirtildi. İki gündür kesintisiz yağan karın ara ara bazı bölgelerde azaldığı gözlemlendi.

İSTANBUL VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA BEKLEYEN SORULAR: İSTANBUL’DA YARIN OKULLAR TATİL Mİ? İSTANBUL’DA 9 OCAK PAZARTESİ OKULLAR AÇIK MI?

İstanbul’u iki gündür etkisi altına alan kar yapışı yarın okulları tatil edecek mi? Bu soru sosyal medyada İstanbul Valisi Vasip Şahin’e yöneltiliyor. On binlerce öğrenci Vali Vasip Şahin’i etiketleyerek 9 Ocak Pazartesi günü İstanbul’da okulların tatil olup olmayacağını soruyor. İstanbul’da yarın (9 Ocak Pazartesi) okulların tatil olup olmadığıyla ilgili Vali Vasip Şahin’den henüz bir açıklama gelmedi. İstanbul’da kar tatili olacak mı? İlerleyen saatlerde İstanbul Valisi Vasip Şahin’in yarın okulların tatil edilip edilmemesiyle ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. İki gündür kar yağışının yolları kapadığı İstanbul’da sadece ana arterlerin açık olduğu düşünüldüğünde yarın okulların tatil edilmesi ihtimalini de güçlendiriyor.

İSTANBUL’DA 9 OCAK PAZARTESİ OKULLAR TATİL

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul’da okullar yarın tatil edildi. Bir gün sürecek tatil 9 Ocak Pazartesi gününü kapsıyor. İstanbul’da okulların yarın tatil olup olmayacağı sabahtan beri sosyal medyada tartışılıyordu. Öğrencilere tatil haberini İstanbul Valisi Vasip Şahin twitter hesabından attığı tweetle duyurdu.

METEOROLOJİ: İSTANBUL’DA KAR YAĞIŞI 3 GÜN DAHA SÜRECEK

Meteoroloji kaynakları İstanbul’da kar yağışının üç gün daha süreceğini belirtiyor.

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdür Ahmet Kocaman yaptığı açıklamada, iki gündür etkili olan kar yapışının üç gün daha süreceğini söylüyor. İstanbul’da kar yağışının Salı gününe kadar etkili olacağı ifade ediliyor.

KOCAMAN: DİKKATLİ OLALIM

Meteoroloji İstanbul Bölge Müdür Kocaman Kocaman şunları söyledi: “Kar yağışının aralıklarla salı gününe kadar devam etmesini tahmin ediyoruz. Ancak kar yağışı, bugünden itibaren biraz hafifleyecek. Sıcaklık değerleri 3 gün boyunca sıfırın altında seyredecek. Kar yağışı pazartesi, salı günleri de aralıklarla devam edecek. Don ve buzlanma görüleceğinden tüm vatandaşlarımız dikkatli olmalı. Önümüzdeki 3-4 gün boyunca soğuk ve beraberinde don tehlikesine karşı lütfen dikkatli olalım.”

KARADENİZ EREĞLİ’DE PAZARTESİ OKULLAR TATİL M?  MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AÇIKLADI

Yurdun büyük bölümünü etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle okulların tatil edildiği diğer yer ise, Karadeniz Ereğli, Alaplı, Düzce Akçakoca, Çanakkale… 9 Ocak 2016 Pazartesi günü okulların tatil edildiği diğer yerler aşağıda sıralanmıştır…

Karadeniz Ereğli’deki öğrenciler de yarın okula gitmeyecek. Bölgede etkili olan kar yağışı nedeniyle Karadeniz Ereğli Milli Eğitim Müdürü Numan Korkmaz bir açıklama yaptı. Korkmaz, Karadeniz Ereğli’de kar yapışı nedeniyle ulaşımda birtakım aksamalar yaşanabileceğini söyledi ve 9 Ocak Pazartesi günü Ereğli’de okulların tatil olacağını ifade etti.  Ayrıca Karadeniz Ereğli’de, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ AÇIKLADI! 9 OCAK’TA ALAPLI’DA OKULLAR TATİL

Bir diğer okullar tatil haberi de Zonguldak Alaplı’dan geldi. Pazartesi yani 9 Ocak’ta okullar tatil mi? Alaplı’da okulların yarın tatil olup olmadığıyla ilgili son dakika açıklaması Alaplı Milli Eğitim Müdürü Cevat Çevik’ten geldi. Çevik, yarın yani Pazartesi okulların bir gün tatil edildiğini açıkladı. Okulların tatil edilmesindeki nedeni hava muhalefeti olarak açıklayan Çevik şunları söyledi: “09/01/2017 Pazartesi, Alaplı ilçemizde hava muhalefeti nedeniyle tüm eğitim kurumlarında, 1 (Bir) gün süreyle tatil edilmiştir. Tüm velilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimize duyurulur…”

AKÇAKOCA’DA 9 OCAK’TA KAR TATİLİ

Düzce’nin Akçakoca ilçesinde de okullar bir gün süreyle kar tatilinde olacak. Yarın Akçakoca’da okullar tatil. Akçakoca Kaymakamlığı’ndan yapılan açıklamada 9 Ocak Pazartesi günü kar yağışı ve buzlanma nedeniyle okulların bir gün süreyle tatil edildiği duyuruldu. Öte yandan hamile, engelli memurların da idari izinli sayılacağı bildirildi.

ÇANAKKALE’DE OKULLAR 1 GÜN GELİBOLU’DA 2 GÜN TATİL

Çanakkale kent merkezinde ve 8 ilçesinde de 9 Ocak Pazartesi ve 10 Ocak Salı günü okullar tatil edildi. Çanakkale’de de okulların tatil nedenini olumsuz hava şartları oluşturdu. Çanakkale İl Milli Eğitim Müdürü Zülküf Memiş, yaptığı açıklamada bölgede iki gündür kar yapışının etkili olduğunu söyledi. ulaşımın güçlükle yapıldığını söyleyen Memiş, 9 Ocak Pazartesi günü okulların tatil olacağı ilçeleri şöyle sıraladı:

Çanakkale’de 9 Ocak Pazartesi tatil: Çanakkale merkez ilçe, Ayvacık, Biga, Bayramiç, Çan, Ezine, Eceabat, Yenice, Lapseki ilçelerindeki tüm okullar tatil.

Çanakkale’de 9-10 Ocak Salı tatil: Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde okulların 9 Ocak Pazartesi ve 10 Ocak Salı günü tatil olduğu açıklandı.

Ayrıca tatil günlerinde kamuda çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayıldı.

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir