Forbes, Dünyanın En Güçlü Kişisi PUTİN dedi

Amerikan Forbes dergisi, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i dört yıl üst üste ‘dünyanın en güçlü insanı’ seçti.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Forbes dergisinin her yıl yayınladığı yılın en güçlü kişileri sıralamasında dördüncü kez zirvede yer aldı. Listede ikinci sırada ABD başkanlık seçimlerinin galibi Donald Trump yer alırken , hemen ardından Almanya Şansölyesi Angela Merkel geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 56. sırada yer aldı.

Forbes’un açıklamasında, “Dört yıl üst üste dünyanın en güçlü insanı olan Rusya Devlet Başkanı, ülkesinin etkisini dünyanın neredeyse her bir köşesine yayıyor” denildi.

Listede, ikinci sırada ABD’nin yeni Başkanı Donald Trump, üçüncü sırada ise Almanya Başbakanı Angela Merkel var.

Rusya’nın siber ataklarla ABD başkanlık seçimler, sürecine müdahale ettiğini aktaran Forbes, Rus hackerların demokrat parti adayının e-posta hesaplarını ortaya çıkararak kendisini zayıflattığını, her ne kadar bunun Kremlin ve Trump tarafından yalanlansa da CIA belgelerinin olayın gerçekliğini ortaya çıkardığını yazdı.

Forbes, Putin’in gelecekte dünyaya etkisiyle ilgili; “Beyaz Saray’a muhtemel bir ortağının girmesiyle birlikte Putin, kontrol edilemeyen gücünü daha da genişletebilir.” yorumunda bulundu.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir