FETÖ üyeleri cezasız kalmayacak

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, 15 Temmuz’da darbe girişiminde bulunan Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin cezalarını çekeceğini söyledi. Kalkınma Bakanı Elvan, “arbe girişimini yapanlar mutlaka cezasını çekecekler” dedi.

242 kişinin şehit olduğu belirten Bakan Elvan, “Bunları serbest mi bırakacaktık? Darbe girişimini yapanlar mutlaka cezasını çekecekler” diye konuştu.

Türkiye ile Kuveyt arasında hükümetler düzeyindeki ilişkilerin yoğun bir şekilde devam ettiğini söyleyen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, ziyaretin sebebinin Türkiye ile Kuveyt arasında ticari ilişkileri daha da güçlendirmek olduğunun altını çizdi.

“KÖKÜNÜ KAZIYACAĞIZ”

Gazetecilerin sorusunu cevaplayan Bakan Elvan, “Bunlar Türk vatandaşlarının, halkımızın üzerine silah doğrulttular, 242 vatandaşımızı şehit ettiler, tanklarla insanlarımızın üzerine yürüdüler, uçaklarla Meclise, vatandaşımızın üzerine bomba attılar. Bunları serbest mi bırakacaktık? Hangi ülke böyle bir durumda bu insanları serbest bırakır? Darbe girişimini yapanlar mutlaka cezasını çekecekler. Türkiye’de yola çıktıklarında sevgiden, barıştan, kardeşlikten bahsettiler. Bunların terörist başı Fetullah Gülen kendisini bir anlamda mehdi olarak görüyor ve sapık bir din anlayışını ortaya koymaya çalışıyor. Dolayısıyla bu terör örgütüne yönelik mücadelemiz devam edecek. Bunların kökünü kazıyacağız” şeklinde konuştu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir