Fenerbahçeli taraftarlara saldıran Ukraynalı holiganlara 12 yıl hapis

Fenerbahçe’nin Zorya Luhansk takımıyla karşı karşıya geldiği maç öncesi yaşanan olaylarla ilgili Ukraynalı holiganların 12 yıl hapsi istendi

Fenerbahçe’nin Ukrayna’nın Odessa kentinde Zorya Luhansk takımıyla karşı karşıya geldiği maç öncesi yaşanan olaylar ilgili göz altına alınan Ukraynalı taraftarlar hakkında holiganlık” ve organize saldırı suçlarından 12 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

15 Eylül günü UEFA Zorya-Fenerbahçe maçı öncesi Odessa şehir merkezinde Deribasovskaya Caddesi’nde bulunan ve sahibi Türk olan restoranın bahçesinde oturan Fenerbahçeli taraftar maç saatini beklerken bir anda Ukraynalı taraftarların molotof kokteyli ve sis bombasıyla saldırısına mağruz kaldı.

Ne olduğunu anlamayan Türk taraftarlara karşı bıçak ve sopaların kullanıldığı olaylarda 7 Türk taraftarın yaralanarak hastaneye kaldırıldığı, yaralı bir kişinin bacağının kırıldığı ve kopma noktasına geldiği açıklandı.

Ukrayna basınında yer alan haberlere göre, olay sonrası polis tarafından gözaltına saldırgan Ukraynalı taraftarlar hakkında, “holiganlık” ve organize saldırı suçlarından 12 yıl hapis istemiyle dava açıldı.

 

 

 

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir