Erdoğan : Dünya’yı FETÖ’ye dar edeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler’in (BM) 71. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) New York kentine gitti.

New York’a hareketinden önce Atatürk Havalimanı’nda bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz her platformda FETÖ ve elebaşının karanlık yüzünü deşifre etmeye, bu terör örgütünün Türkiye ve diğer ülkeler için oluşturduğu tehdidi dile getirmeye, dostlarımızı da uyarmaya devam edeceğiz. Her tarafta örgütün inine girmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz darbe girişimi ve milletin bu ihanet karşısında ortaya koyduğu destansı direnişin, gözlerin bir kez daha Türkiye’ye çevrilmesine neden olduğunu ifade ederek şu açıklamaları yaptı: “Genel Kurul’a olan hitabım hem 15 Temmuz darbe teşebbüsünün, hem de 241 şehidimizin kanını döken FETÖ’nün tüm dünya kamuoyuna en doğru biçimde anlatılması için bir vesile oluşturacaktır. Biz her platformda FETÖ ve elebaşının karanlık yüzünü deşifre etmeye, bu terör örgütünün Türkiye ve diğer ülkeler için oluşturduğu tehdidi dile getirmeye, dostlarımızı da uyarmaya devam edeceğiz. Her tarafta örgütün inine girmeyi sürdüreceğiz. Şunu açık ve net olarak ifade etmek isterim: Bundan sonra dünyanı hiçbir ülkesi, hiçbir bölgesi FETÖ ve militanları için güvenli bir sığınak değildir, olmayacaktır. Ayrıca konuşmamda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yapısından kaynaklanan sorunları, bu sorunları aşmak için ‘dünya 5’ten büyüktür’ diyerek ortaya koyduğumuz reform ihtiyacını da tekrar vurgulayacağım.” dedi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir