Dr. Akkır: Türkiye birlik ve beraberlik mesajı vermiştir

beşiktaş patlama halk yürüyüşü

Sosyolog Dr. Ramazan Akkır, İstanbul Beşiktaş’ta 41 kişinin hayatını kaybettiği hain terör saldırısını değerlendirdi. Dr. Akkır, “Türkiye, toplum olarak bu terör saldırısında da birlik, beraberlik mesajını vermiştir. Hiçbir terör saldırısı, Türk halkını sindirememiştir” dedi.

Terör örgütlerinin taşeron olarak kullanıldığını asıl faillerin ise geri planda olduklarını ifade eden Dr. Akkır şöyle konuştu:  “Türkiye terör üzerinden dizayn edilmek isteniyor. Terör, önce siyaseti sonra da toplumu kuşatma altına almaya çalışıyor. Amaçları, korku ve kaos yaratarak ülkeyi yaşanmaz kılmak. Hedefleri, korku imparatorluğu oluşturmaktır. Gücünü artıran ülkeyi yani Türkiye’yi kontrol altına almak hedefleniyor. Terörün taşeron örgütleri dönemsel olarak değişebilmektedir. Bazen PKK bazen DEAŞ bazen de DHKP-C olabiliyor. Hatta bazen ülkemiz kokteyl bir saldırı ile karşı karşıya kalabilmektedir. Ancak yapanın değil yaptıranın kim olduğunu ortaya çıkarmak daha önemlidir.”

“HİÇBİR SALDIRI TÜRK HALKINI SİNDİREMEZ”ramazan-akkir-roportaj

Terör saldırıları karşısında halkın dik durduğunu ve bu birlikteliği devam ettirmesi gerektiğini ifade eden Sosyolog Dr. Ramazan Akkır şunları söyledi: “Şu an ülke ve millet olarak her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. PKK ve isimleri farklı amaçları aynı olan diğer terör örgütlerine karşı birlik ve beraberliğimizi yüksek ses ve eylemle gösterebilmeliyiz. Türkiye, toplum olarak bu terör saldırısında da birlik, beraberlik mesajını vermiştir. Bunu hem meydanlarda hem sosyal medyada hem de devam eden günlük hayatta açıkça göstermiştir. Hiçbir terör saldırısı, Türk halkını sindirememiştir. Bunun en büyük örneğini 15 Temmuz FETÖ’nün hain darbe girişiminde yaşadık. Türkiye tek vücut oldu ve terörün karşısında durdu. Dolayısıyla Türkiye’yi hedef alan düşman ülkeler ve onlara taşeron çalışan terör örgütleri şunu iyi anlamalı ki, Türkiye bu tür saldırıların üstesinden gelebilecek güçtedir. Ve elbet Türk devleti de bunun hesabını muhakkak soracaktır.”

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir