Doğu Perinçek : Bende bir Kırım kökenli olarak diyorumki

Doğu Perinçek : Bende bir Kırım kökenli olarak diyorumki

15 Aralık günü Türkiye’nin önde gelen Stratejik araştırma merkezlerindne biri olan Sahipkıran Stratejik Araştırma Merkezinde söyleşiye katılan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, köklerin Kırım Hanlığı topraklarına dayandığını belirtti.

Perinçek, atalarının 1790’lı yıllarda Karadeniz’e dökülen Kuban ırmağı boylarından Türkiye’ye geldiğini belirterek, Kırım’la ilgili açıklamalarda bulundu.

Perinçek, “Kırım’da yaşanan soruna Kırım’dan gelen Türkiye’den bakmak” gerektiğini açıkladı.

Amerika ile birlikte Kırım’da Rusya düşmanlığı yaparsak o zaman PKK Türkiye’yi böler, ikincisi Kırım’daki müslüman ve Türkleri koruyorsak bunu Rus düşmanlığıyla değil, Rusya’nın Kırım’a karşı politikalarını etkileyerek ve Kırımlıların Amerika siyasetine alet olmasını engelleyerek olabiliriz. Amerika, Türkiye’de PKK’yı kullandı, Rusya’da çeçenleri, Maalesef Çin’de Uygurları kullandı. Kırım’da falanca filanca örgütleri.. dünyada islamcı denen bazı örgütleri Amerika kullanıyor.

Kırım’da her Türk’ün Rusya’daki her Çeçen’in Çin’deki Uygurların haklarını savunuyorsak bu ülkelerle iyi ilişkiler içinde olmalıyız.

Türkiye önce kendini düşünecek. Kırım’da Rusya içerisinde hak ve hukuklarını kazanarak ekonomik olarak güçlenere eşit bir şekilde yaşayacak”

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir