Başbakan Yıldırım: En ufak bir geri adım yok

Başbakan Binali Yıldırım, Erzurum Valiliği’ne yaptığı ziyaret sonrasında Valilik önünde gazetecilere açıklamada bulundu.

Önceki gece Tendürek Dağı ve Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki üs bölgesine düzelenen terör saldırılarını değerlendiren Başbakan Yıldırım, “Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor. En ufak bir geri adım, rehavet yok. Bu memleketin her karış toprağında vatandaşlarımız rahat gidip gelecekler” dedi.

“MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK”

Başbakan Binali Yıldırım şunları söyledi: “Terörle mücadelemizde kararlılığımız aynen devam ediyor. En ufak bir geri adım, rehavet yok. Bu memleketin her karış toprağında vatandaşlarımız rahat gidip gelecekler. Oralarda yaşayabilecekler ve iş güç yapabilecekler. Bütün bu şartlar sağlanıncaya kadar operasyonlar devam edecek.”

“2 ŞEHİDİMİZİ UĞURLADIK”

Saldırıda 8 korucunun ve jandarmada görevli 2 askerin şehit olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu:

“Yaralı askerlerimiz var. 2 şehidimizi Erzurum’da memleketlerine dualarla uğurladık. Milletvekillerimizle beraber merasime iştirak ettik. Yaralı gazilerimizi hastanede ziyaret etme imkanı da bulduk. Yaralılarımızın durumu iyi. Geçici köy korucularımız da adli tıp raporları tamamlandıktan sonra Ağrı’ya, memleketlerine yolcu edildi.”

“Terörle mücadelede geri adım yok”

Terörle mücadeledeki kararlılıklarının devam ettiğini belirten Yıldırım, en ufak bir geri adım atmayacaklarını ve rehavete kapılmayacaklarını dile getirdi.

Yıldırım, “Bu memleketin her karış toprağında vatandaşlarımız rahat gidip gelecekler. Oralarda yaşayabilecekler ve iş güç yapabilecekler. Bütün bu şartlar sağlanıncaya kadar operasyonlar devam edecek. Yarın Ağrı Doğubayazıt’a giderek, oralarda operasyonlarda bulunan birliklerimizi ziyaret edeceğiz. Korucularımızın, şehitlerimizin yakınlarına taziyelerimizi sunacağız.” diye konuştu.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir