Aracı’dan Anaokulu sözü

İşadamı, Kırım Dernekleri Federasyonu Başkanı ve Kocaeli Kırım Tatar Derneği onursal Başkanı Vefa İbrahim ARACI’dan eğitim seferberliği.

İbrahim Vefa Aracı, Zümran ARACI, Kemal ARACI ve Avukat Ayşe ARACI’nın babaları Merhum ŞÜKRÜ ARACI adına yaptırarak Milli Eğitime hediye ettikleri ŞÜKRÜ ARACI Okullarının öğrencilerinden PINAR BALCİ son TEOG sınavında sorulan 120 sorunun tamamını cevaplayarak Kocaeli ve Türkiye Birincisi olmuştu.

Yine ŞÜKRÜ ARACI Okulları öğrencilerinden ANIL DİNÇ ve ELİF GÜLYILDIZ da 119 soru cevaplayarak aynı sınavda Kocaeli ve Türkiye İkincisi olmuşlardı..

20 Şubat 2017 günü başarılı öğrenciler için okul idaresi Okul konferans Salonunda ödül töreni düzenlediler. Törene Derince Kaymakamı Akın YILMAZ, Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut ve Derince Milli Eğitim Müdürü Ali Osman KARABAYIR’ın yanı sıra Vefa İbrahim ARACI, KEmal ARACI, Zümran ARACI ve AYŞE ARACI da törene katılarak başarılı öğrencilere ödüllerini verdiler.
Törende konuşan Vefa İbrahim ARACI, ayrıca bu üç başarılı öğrencinin yanı sıra bu okulda başarılı olacak öğrencilerin başarıları süresince onların eğitim hayatı içinde olacağına kendisi ve kardeşleri adına söz verdi.
Bunun yanı sıra Şükrü ARACI Okulu yanındaki arazinin kendisine teslim edilmesi halinde bir yıl içinde Kocaeli Milli Eğitimine bir Ana Okul hediye edeceği sözünü de verdi.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir