Anıl Abbak Gedik Yatırım FX Bölümü’nün yeni direktörü oldu

Yenilikçi yatırım enstrümanlarıyla, sermaye piyasalarında yaşanan değişime öncülük eden Gedik Yatırım, FX Bölüm Direktörlüğüne yeni atama gerçekleştirdi. 25 yıllık tecrübesiyle sermaye piyasalarının köklü kurumlarından Gedik Yatırım’ın yeni FX Bölüm Direktörü Anıl Abbak oldu. Abbak, 9 Aralık 2016 tarihinden itibaren yeni görevine başladı.

YENİ BAŞARILARA İMZA ATACAĞIZ

Gedik Yatırım Başkan Yardımcısı Onur Topaç, Anıl Abbak’ın yeni görevine başlamasından mutluluk duyduklarını belirterek “Abbak’ın deneyiminin, sektör liderliği pozisyonu üstlenen Gedik Yatırım’ın başarısına önemli katkıda bulunacağı kanaatindeyim. Stratejik bir rol üstlenecek olan Abbak ile birlikte Gedik Yatırım, yeni başarılara imza atmak adına istikrarlı bir şekilde çalışmalarına devam edecektir” dedi.

ANIL ABBAK KİMDİR?

1982 yılında Antalya’da doğan Abbak, lisans eğitimini burslu olarak Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü’nde yaptı ve yüksek öğrenimine yine burslu olarak Politecnico Di Milano, İtalya’da Finans Mühendisliği alanında devam etti. 2007 yılından itibaren yerli ve yabancı çeşitli aracı kuruluşlarda görev alan Abbak, 2011 yılında Alpari Ülke Müdürlüğü görevinden ayrılarak, FXTCR’yi kurmak üzere Tacirler Yatırım’a katıldı. Son olarak Tacirler Yatırım FX Bölüm Başkanlığı görevini yürüten Abbak, Gedik Yatırım’ın yeni FX Bölümü Direktörü oldu. Abbak, Türkiye’deki finansal okur yazarlığa katkı sağlamak hedefiyle dört sektörel kitabı Türk okuyucularla buluşturdu. Bahçeşehir ve Bilgi üniversitelerinde yüksek lisans derecesinde ‘Teknik Analiz ve Sermaye Piyasaları’ dersleri veren Abbak; İngilizce, Rusça ve İtalyanca bilmektedir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir