4 yaşındaki Yegor, lösemiyle savaşıyor

4 yaşındaki Ukraynalı Yegor Dunyets, İstanbul’da lösemi ile savaşıyor. Annesi Viktorya Dunyets, “En ufak yardımınıza bile minnettar oluruz. Yegor’un iyileşeceğinden umutluyuz. Allah hiç kimseye evlat acısı vermesin” dedi.

Ukrayna’da yaşayan Dunyets ailesi, 4 yaşındaki çocukları Yegor Dunyets’i kreşe vermek için istenilen sağlık raporunu almak üzere bir sağlık kuruluşuna gitti.

Yapılan tahlillerin sonucunda 4 yaşındaki Yegor’un kanında yüksek miktarda lekotsit görüldü. Ancak doktorlar tam bir teşhis koyamadı. Daha sonra aile, tıp teknolojisi daha gelişmiş olan İstanbul’a geldi. Ve buradaki hastanelerde doktorlar “lösemi” teşhisi koydu.

Yegor’un ilk tedavisi İstanbul’da Acıbadem Hastanesi’nde başlanırken şu an Yüzüncüyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde devam ediyor.

4 yaşındaki Yegor’un tedavisi için 160 bin dolar gibi yüksek bir rakam çıkartıldı. Bunun 40 bin dolarının bir yardım kuruluşu tarafından karşılandığı belirtilirken tedavi için yaklaşık 100 bin dolara daha ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Doktorlar, yaşı küçük olmasına rağmen Yegor’un pozitif kalmayı başardığını belirtiyor.

Anne Viktorya Dunyets, “En ufak yardımınıza bile minnettar oluruz. Yegor’un iyileşeceğinden umutluyuz. Allah hiç kimseye evlat acısı vermesin” dedi.

yegor2-2

 

yegor

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir